Wydarzenie

Powrót

MODA&FILM Warsztaty Ilustracji Mody

MODA&FILM – to warsztaty łączące ilustrację mody i film. Inspiracja pierwszego cyklu warsztatów: moda w filmach Pedro Almodovara.

Ilustracja mody jest zmienna, wielowymiarowa i zaskakująca. Podobnie jak filmy hiszpańskiego reżysera Pedro Almodovara.

Poprzez strój bohaterowie jego filmów wyrażają swoje „ja”. Almodovarowski sposób patrzenia na rzeczywistość staje się wspaniałą inspiracją w kreowaniu wizerunku. Odwaga, szaleństwo w kwestii mody i podejścia do świata to jest to co wyróżnia mistrza hiszpańskiego kina.

Kostiumy do najnowszego filmu Pedro Almodovara „Skóra w której żyję” zaprojektował enfant terrible, współczesnego świata mody, jeden z ulubionych projektantów Madonny- Jean Paul Gaultier. Pracował też przy filmach „Kika” i „Złe Wychowanie”.

Motto Gaultiera to: W modzie nie ma pytania „Dlaczego”. Istnieje : „Dlaczego nie!”

Na warsztatach będziemy się inspirowali stylem artystów w kreowaniu autorskich ilustracji mody. Warsztaty ilustracji są skierowane do osób, które chcą zagłębić tajniki rysunku mody.

Będzie można zapoznać się z metodami, które ułatwią przedstawić modę w awangardowy sposób.

  • konstruowanie postaci, zachowanie odpowiednich proporcji
  • różne style i techniki ilustratorskie
  • jak za pomocą środków plastycznych oddać fakturę materiałów
  • jak wypracować swój autorski styl.

Warsztaty są źródłem inspiracji dla przyszłych projektantów i ilustratorów oraz dla wszystkich którzy interesują się modą. Zapewniona opieka artystyczna, pedagogiczna, materiały do pracy oraz slajdy, kadry z filmów, czasopisma.

Warsztaty trwają dwa dni, po 3h (18-21), cena 350zł.

Grupa uczestników max. 8 osób

Prowadzenie: Anna Tomaszewska – kuratorka sztuki, ilustratorka, projektantka mody, absolwentka ASP w Gdańsku i Łodzi (Wydział Tkaniny i Ubioru) Jej prace zostały opublikowane między innymi w „Twoim Stylu”. Laureatka konkursu ilustracji mody Hertie Stiftung – Frankfurt. Brała udział w wystawach w Polsce i zagranicą. annatomaszewska.com

8 listopada 2011