Wydarzenie

Powrót

Gimbaza nie czyta? - spotkanie warsztatowe poświęcone animacji czytelnictwa wśród młodzieży | 6.05

W ramach tegorocznej akcji Warszawa Czyta zapraszamy na spotkanie warsztatowe poświęcone animacji czytelnictwa wśród młodzieży.

Uwaga: liczba miejsc ograniczona, prosimy o rejestrację tutaj: http://bit.ly/1DNf4Bo

6 maja, środa, godz. 17.30, MiTo, ul Waryńskiego 28

Według badań Instytutu Badań Edukacyjnych 5 proc. szóstoklasistów nie czyta żadnych książek, w gimnazjum po książki nie sięga już 14 proc. uczniów (częściej chłopcy – 20 proc. – niż dziewczynki – 7 proc.). Z kolei badania Biblioteki Narodowej pokazują, że szkoła nie buduje trwałego nawyku czytania. Z czego to wynika? Jak to zmienić? Jak zachęcać do czytania i dyskusji o książkach młodzież w tym „trudnym wieku” – w szkole i poza szkołą?

Nasze spotkanie będzie służyć wymianie doświadczeń dotyczących animowania czytelnictwa wśród nastolatków (a dokładniej: zajmiemy się grupą wiekową 10+), porozmawiamy o wyzwaniach i sprawdzonych rozwiązaniach, a także o samej literaturze dla młodzieży. Do udziału zapraszamy osoby prowadzące Dyskusyjne Kluby Książki dla młodzieży, nauczyciel(k)i, animatorki i animatorów kultury, osoby pracujące w bibliotekach i domach kultury oraz wszystkie osoby zainteresowane tematem – znające go z praktyki lub z teorii.

Po spotkaniu zapraszamy na slam oficjalnie inaugurujący tegoroczną edycję Warszawa Czyta.

__________

Warszawa Czyta jest możliwa tylko dzięki waszemu wsparciu. Zachęcamy do udziału w tegorocznej zrzutce:

https://polakpotrafi.pl/projekt/warszawa-czyta-2015

Więcej o Warszawa czyta: http://warszawaczyta.org/

6 maja 2015