Wydarzenie

Powrót

Wieczór gier i zabaw surrealistycznych #8 - “Pozdrowienia z reaktora numer 499”

Dawno, dawno temu, za wielobarwnymi górami, za milionami topniejących zegarów, w świecie, w którym z nieba lał się gęsty deszcz małych ludzików, grupa tajemniczych postaci spotykała się przy kawie, by wyjść poza przetarte ścieżki umysłu, pożeglować w głąb niezbadanego morza podświadomości i przybić do wyspy nowych sposobów percepcji świata.

Umożliwiała im to sekretna skrzynka z narzędziami - skrzynka, która właśnie staje przed Tobą otworem. Oto gry i zabawy surrealistyczne - czasem tylko odrobinę, a innym razem całkowicie szalone. Oto instrumenty, dzięki którym powstało wiele barwnych, odrealnionych dzieł literackich i plastycznych, a liczne wtajemniczone osoby doświadczyły rzeczywistości w nowy sposób. Pomimo upływu lat, poszczególne narzędzia, są nadal tak ostre, jak dawniej. Potrafią rozpalić wyobraźnię, wykrzesać iskrę inspiracji, rozbawić, rozwinąć umysł i przede wszystkim sprawić, że spędzisz czas w niezwykły sposób.

O co właściwie chodzi? Raz na jakiś czas spotykamy się, by utonąć w świecie rozrywek wymyślonych i rozpropagowanych przez XX-wiecznych surrealistów. Podobnie jak oni, eksperymentujemy z naszym umysłem i owocami jego aktywności. Ty również możesz nas odnaleźć i do nas dołączyć.

Najbliższe spotkanie odbędzie się w czwartek 16.07.2015 o godzinie 19:00 w MiTo art café books (okolice metra Politechnika). Tytuł tej odsłony to "Pozdrowienia z reaktora numer 499". Do zobaczenia na miejscu!

16 lipca 2015