Wydarzenie

Powrót

Filmy na śniadanie

To już druga edycja festiwalu filmowego Kino Dzieci, który w zeszłym roku przyciągnął do kin ponad 11 000 widzów.

W sobotni poranek 26 września, o 10:30 w MiTo oprócz znanego wszystkim śniadania "jesz ile chcesz" mamy dla Was śniadanie filmowe, podczas którego będzie można zobaczyć najpiękniejsze krótkie metraże z całego świata, zdobywające liczne nagrody na przeglądach i festiwalach.

Seanse będą przeplatane z warsztatami plastycznymi i rozwojowymi dla dzieci i rodziców.

Obejrzymy:

1. „Gruffalo” - Oparta na bestsellerowej książce Julii Donaldson i ilustratora Axela Schefflera historia o relacjach między rodzicami i dziećmi, o budowaniu niezależności i przyzwoleniu na niesforność i popełnianie błędów, które są elementem dorastania.

2. „Słoń i rower” - Piękna animacja wycinankowa o słoniu, który żyje w mieście między ludźmi i pracuje jako zamiatacz ulic. Pewnego dnia widzi billboard z reklamą roweru, który wydaje się być w idealnym dla niego rozmiarze. Od tej chwili zmienia się jego życie– bez względu na koszty musi zdobyć ten rower.

3. „List” – Film animowany o dziewczynie która mieszka sama ze swoim kotem w małym miasteczku. Różnią się od siebie całkowicie – dziewczyna ma dobre serce, a kot to bezduszny myśliwy. Młoda kobieta ma jeden sekret: podkochuje się w swoim sąsiedzie. Dzięki przygodom kota uda się jej nawiązać znajomość ze swoim obiektem westchnień.

4. „Ptaszek i wiewiórka” – Animacja dla najmłodszych. Niedługo przyjdzie zima. Ostatni kolorowy liść zwisa z dużej gałęzi. Ptaszek chciałby go podlać ale wiewiórka właśnie zabrała mu konewkę i skacze z nią z drzewa na drzewo. „Raz, dwa, trzy drzewo patrzy”- Animowana historia drzewa, które niby nie różni się niczym od pozostałych, a jednak pewnego dnia wskakuje w kaloszki i wyrusza na spacer…

26 września 2015