Wydarzenie

Powrót

Spotkanie z Magdaleną Parys, laureatką Europejskiej Nagrody Literackiej (wyd. Świat Książki), śr. 30.09.2015, godz. 18:00

Wydawnictwo Świat Książki oraz MiTo art.café.books mają przyjemność zaprosić na spotkanie z Magdaleną Parys, laureatką tegorocznej Europejskiej Nagrody Literackiej. Rozmowę o książkach, o pracy pisarza oraz o tym, czy nagrody rzeczywiście przysparzają autorom pieniędzy i sławy poprowadzi Anna Dziewit-Meller.

Fragmenty książki przeczyta Mariusz Bonaszewski.

MAGDALENA PARYS

pisarka, dziennikarka. Urodziła się w Gdańsku, jako dziecko wyemigrowała z rodziną do Berlina Zachodniego. Ukończyła polonistykę i pedagogikę na Uniwersytecie Humboldtów w Berlinie. Przez kilka lat zajmowała się pracą naukową z dziedziny studiów porównawczych, którą zarzuciła na rzecz pisania. Promotorka niemieckojęzycznej literatury na polskim rynku, autorka licznych wywiadów, ambasadorka akcji „ocal książkę”, założycielka polsko-niemieckiego czasopisma literackiego „Squaws”.

Jej debiutancka powieść Tunel (2011) otrzymała Złotą Sowę w Wiedniu i nominacje do najważniejszych nagród w Polsce. Laureatka tegorocznej Europejskiej Nagrody Literackiej za powieść sensacyjno-obyczajową Magik (2014) – pierwszą część trylogii berlińskiej. Jej prozę zdominowały całkowicie litera „p”: polityka oraz polski tandem śledczy w Berlinie – polska dziennikarka i polski komisarz. W przygotowaniu liczne przekłady Magika oraz kolejne części trylogii.

30 września 2015