Wydarzenie

Powrót

Warszawski Dzień Różnorodności

Jesteście ciekawi, jak żyją inni ludzie? Chcecie poznać i zrozumieć różne style życia, poglądy i zwyczaje? Dowiedzieć się, co podoba się cudzoziemcom/kom w Warszawie, a z jakimi trudnościami spotykają się starsze osoby? Przyjdźcie na Warszawski Dzień Różnorodności! Pokażmy, że mimo różnic w wyglądzie, wieku, wyznaniu, orientacji seksualnej czy pochodzeniu – łączą nas podobne pragnienia i wartości!

W sobotę 23 maja plac Konstytucji stanie się miejscem otwartym dla wszystkich; miejscem spotkania warszawiaków i warszawianek. Zabierzcie swoich znajomych, przyjaciół, bliskich i rodziny, by posłuchać niezwykłych historii opowiadanych przez równie niezwykłych ludzi, których każdego dnia mijacie w metrze, tramwaju czy na ulicy.

Na gości Warszawskiego Dnia Różnorodności czekają liczne atrakcje.

- Warsztaty artystyczne, muzyczne i… architektoniczne prowadzone przez organizacje pozarządowe. To punkt obowiązkowy dla fanów i fanek rękodzieła, zdobnictwa etnicznego, a także kultury i pieśni żydowskich.

- Gry i zabawy, podczas których dzieci dowiedzą się więcej o innych kulturach, przekonają się, że nie tylko chłopcy grają w piłkę nożną, oraz poćwiczą żonglerkę wraz z graczami Etnoligi.

- Aktywności dla starszych mieszkańców i mieszkanek Warszawy, którzy znajdą inspirację do kreatywnego spędzania czasu oraz okazję, by porozmawiać z podróżnikami, którzy ruszyli w świat już na emeryturze.

- Warsztaty dla przyszłych mam: metody wiązania chusty do noszenia dzieci czy masaż Shantala to tylko przykładowe atrakcje.

- Żywa Biblioteka, podczas której będzie można porozmawiać z niezwykłymi ludźmi, poznać ich historie i spojrzenie na świat.

- W czasie wydarzenia zaprezentują się również organizacje na co dzień zajmujące się wspieraniem osób o odmiennego pochodzenia etnicznego i narodowościowego, w różnym wieku, reprezentujących różne orientacje seksualne, przekonania religijne, a także niepełnosprawności.

Świętujcie razem z nami Dzień Różnorodności!

Jakie organizacje Będą miały stoiska w Strefie NGO?

Stowarzyszenie Inicjatyw Kobiecych

Fundacja Polskie Forum Migracyjne

Fundacja dla Wolności

Stowarzyszenie Otwarta Rzeczpospolita

Stowarzyszenie Chrząszczyki / NEVER AGAIN Association - Stowarzyszenie NIGDY WIĘCEJ

Stowarzyszenie Kampania Przeciw Homofobii

Polski Związek Głuchych Oddział Mazowiecki

Stowarzyszenie Interwencji Prawnej

Fundacja „Wolontariat Równości”

Fundacja ef Kropka

Fundacja Teraz Senior

Kampania "Bez Nienawiści"

Stowarzyszenie Otwarta Rzeczpospolita / Africa remix

Jakie wydarzenia edukacyjne na Was czekają?

10:00-11:15 Fundacja Nasz Wybór organizuje warsztaty architektoniczne pozwalające zapoznać się z wystrojem tradycyjnego ukraińskiego domu.

11:30-13:15 Otwarta Rzeczpospolita przeprowadzi warsztaty dla dzieci „O tolerancji z najmłodszymi”

13:30-15:00 Chór Clil organizuje warsztaty piosenki żydowskiej

15:00-16:45 United Way organizuje malowanie toreb, konkurs, happening artystyczny, wystawę obrazów osób niepełnosprawnych, laureatów konkursu „Świat Nikiforów”

17:00-18:30 Bez!miar wyświetli film i przeprowadzi dyskusja o asekualizmie

18:45-20:00 Teraz Senior zorganizuje pokaz zdjęć ze swoich wypraw oraz dyskusję panelową z uczestnikami wypraw (4-5 osób) ze slajdami.

Dwa spośród wydarzeń edukacyjnych, które odbywają się w czasie Warszawskiego Dnia Różnorodności wymagają zapisów. Są to organizowane przez Otwartą Rzeczpospolitą/Africa Remix warsztaty „O tolerancji z najmłodszymi” oraz organizowane przez United Way warsztaty artystyczne. Zapisy na pierwsze z nich są możliwe poprzez adres maliowy damian.wutke@poczta.onet.eu, na drugie natomiast poprzez adres l.kraskiewicz@unitedway.pl.

Wydarzenie organizowane jest przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Stowarzyszenie Lambda Warszawa. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

Po wydarzeniu zapraszamy na afterparty do MiTo!

Partnerem wydarzenia jest MiTo art.café.books

Waryńskiego 28 (Metro Politechnika)

www.mito.art.pl

MiTo (księgarnia, kawiarnia i galeria sztuki najnowszej) to warszawska fabryka kultury, miejsce spotkań środowisk kreatywnych.

Patronami wydarzenia są: TVP Warszawa, Radio RDC, Kurier Warszawski, Magiel i magazyn Replika

23 maja 2015