Wydarzenie

Powrót

Spotkanie z Małgorzatą HALBER

Spotkanie z Małgorzatą HALBER

Między Bohaterem a Najgorszym człowiekiem na świecie

poprowadzi Anna DZIEWIT-MELLER

MiTo/Wtorek/22.03.2016/19:00

Zobacz też Wystawę z Bohaterem

https://www.facebook.com/events/1688825141355913/

***

Najpierw pojawił się „Najgorszy człowiek na świecie” (Znak): Krystyna czuje się wśród ludzi niepewnie. Od zawsze tak było. Nie wie, jak i o czym z nimi rozmawiać, choć od lat pracuje w telewizji. Jednak umie się kamuflować. Dla znajomych jest przebojową imprezowiczką, wygadaną i wesołą – bo wie, jak można dodać sobie odwagi. Wystarczy mały drink, może dwa. Przed szkołą, po pracy, przed randką, na imprezie. żeby dobrze się bawić. Żeby wreszcie się nie bać. Żeby cokolwiek poczuć. Przecież wszyscy tak robią. Ale to lekarstwo działa tylko do czasu. Przed trzydziestką Krystyna decyduje się przestać. Na dobre. Wyleczyć ciało, ale przede wszystkim umysł…

Później pojawił się „Kołonotatnik z Bohaterem” (również Znak): Nie masz osobowości człowieka sukcesu. Preferujesz życie bez wychodzenia z domu. Lista osób, od których jesteś gorszy nieustannie się wydłuża. Jedyne co cię pociesza, to fakt że inni też muszą żyć. Jesteś Bohaterem.

Między Krystyną a Bohaterem niewątpliwie jest wiele podobieństw, ale jest i jedna zasadnicza różnica…

***

Małgorzata HALBER (ur. 1979) – kontrowersyjna prezenterka i dziennikarka, polska Charlotte Roche, felietonistka i rysowniczka, autorka komiksu „Bohater” i wielu interwencji internetowych. Ukończyła filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. O sobie mówi, że najchętniej byłaby patrzeniem i słuchaniem.

***

Organizatorzy:

Malgorzata Halber MiTo Wydawnictwo Znak

22 marca 2016