Wydarzenie

Powrót

FINAŁ! Czytanie performatywne i pokaz teledysków mieszkaniowych

„Wynajmę. Zakupię. Zamieszkam” – czytanie performatywne z szukaniem swojej przestrzeni w tle.

„Stały zestaw mebli, obrazków, które wiszą na ścianie, kubków do herbaty w szafce, butów rozrzuconych w przedpokoju. Takie zasiedlenie przestrzeni. A nawet nie zasiedlenie, ale taka możliwość. Że masz na tę przestrzeń wpływ”.

„Łóżko. Nie umiałbym zasnąć w łóżku, którego ktoś inny używał. Muszę mieć swoje łóżko, żebym miał dom”. - Filip Springer, 13 pięter

czytają: Diana Zamojska i Jakub Kamieński

adaptacja i reżyseria: Katarzyna Krapacz

muzyka i wizualizacje: Filip Madejski

Katarzyna Krapacz – reżyserka filmów dokumentalnych, Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, inicjatorka projektu Muzeum Społeczne Nowe Dynasy, którego ideą jest rewitalizacja nieczynnego toru kolarskiego na Warszawskiej Pradze. Współpracowała m.in. ze Studiem Teatralnym Koło, Teatrem Ochoty, Teatrem Powszechnym i Fundacją Strefa WolnoSłowa. Współtworzyła spektakl Teatru Telewizji „Biały Dmuchawiec”.

Po czytaniu przewidujemy przestrzeń na wymienienie wrażeń i opinii o książce, spektaklu i polityce mieszkaniowej, a później, na zakończenie akcji, zapraszamy do zabawy przy przebojach z blokowiska. W programie naszego Youtube Party znajdziecie zarówno nowe i nagradzane wideoklipy, jak i znane przeboje, które kojarzycie już od pierwszej nuty.

15 maja 2016