Wydarzenie

Powrót

W GŁĘBI

W GŁĘBI

Karolina Jarosławska | Klaudia Ka | Krzysztof Bartnik | Chris Hernandez= Artist

Wieszanie: MiTo | sobota | Noc Muzeów | 14.05.2016 | 23:00-1:00

Otwarcie: MiTo | poniedziałek |16.05.2016 | 20: 00

Wystawa: 16.05 – 12.06.2016

MiTo, Waryńskiego 28 (Metro Politechnika)

pn-pt 8.00-23.00, sob-nd 9.00-23.00

wstęp wolny

***

„Obserwując rzeczywistość dostrzegamy naturę zjawisk i rzeczy, ale nie w sposób obiektywny, właściwy nauce, tylko poprzez filtr własnych osobowości i doświadczeń. Spostrzeżenia, zapisane w obrazie, stają się podróżą w głąb siebie.”

Wystawa czworga twórców w MiTo to kolejna odsłona projektu „W Głębi”. Punktem wyjścia do dialogu pomiędzy czworgiem twórców jest kontemplacyjne podejście do tematu natury. Na wystawie NIE zobaczymy pejzaży. Formy abstrakcyjne i fragmenty rzeczywistości zostają wyizolowane z otoczenia i poddane głębokiej malarskiej analizie. Analiza ta prowadzi z jednej strony do symplifikacji i syntezy form, zredukowanych do płaszczyzn koloru (Karolina Jarosławska, Krzysztof Bartnik), ale też staje się pretekstem do przedstawienia rzeczywistych struktur w sposób skrupulatny i realistyczny (Klaudia Ka), a również prowadzi do rozważań nad istotą rzeczy, ich powstawaniem i rozpadem (Chris Hernandez).

W sobotę, 14.05 w Noc Muzeów w godziniach 23:00-1:00 zapraszamy na otwarte dla publiczności wieszanie wystawy. Goście będą mogli obserwować na żywo aranżację ekspozycji jako akt twórczy uczestniczących w niej artystów.

Otwarcie wystawy odbędzie się w poniedziałek, 16.05.2016 o godzinie 20:00.

Strona projektu: http://depth.pl/

Instagram: https://www.instagram.com/depth.art.project/

Strona MiTo: http://www.mito.art.pl/

***

Karolina JAROSŁAWSKA

Malarka,urodzona w 1977 r. w Białymstoku. W 2001 r. ukończyła Uniwersytet Gdański, w 2007 r. Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku. Głównym tematem jej prac jest natura. Artystka bierze udział w wystawach w kraju I za granicą, organizuje oraz bierze udział w licznych wydarzeniach artystycznych. Zajmuje się edukacją kulturalną.

Klaudia Ka

Malarka urodzona w 1984 roku w Warszawie gdzie mieszka i pracuje. Uzyskała dyplom z wyróżnieniem na Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie w 2008 roku. Stypendystka EAS iMEN. W latach 2008-2014 wzięła udział w wielu wystawach indywidualnych I zbiorowych. W 2015 roku brała udział w rezydencji artystycznej w Indiach I festiwalu KUNST OFFEN w Niemczech. Jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w Europie I USA. Poza malarstwem zajmuje się projektowaniem graficznym, a wraz ze Stowarzyszeniem Hokuspokus organizacją wydarzeń kulturalnych.

Krzysztof BARTNIK

Urodzony w 1964 roku. Studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Przewód kwalifikacyjny I I II stopnia w dziedzinie sztuk plastycznych (dyscyplina malarstwo) w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Od 1989 roku pracuje w Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Obecnie na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Zakładzie Malarstwa II Instytutu Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego. Zrzeszony w Związku Polskich Artystów Plastyków. Swoją twórczość prezentował w 27. Wystawach indywidualnych I około 50. Prezentacjach zbiorowych. Uczestniczył w wielu plenerach I sympozjach artystycznych w kraju I za granicą. Był kuratorem szeregu wystaw w lubelskim środowisku artystycznym.

Chris HERNANDEZ

Urodzony 1974. Dyplom na Teksańskim Uniwersytecie Stanowym (Southwest Texas State University), Magna Cum Laude. Absolwent metaloplastyki oraz malarstwa. Z biegiem lat przyjął bardziej narracyjną stylistykę w obrazach, za główny tematy obierając geografię, entropię, konstrukcję i dekonstrukcję. Wystawiał liczne w USA i Polsce. Publikacjach krajowych i międzynarodowych: New American Paintings: vol.60, New American Paintings: 15 years i Manifest Gallery-Third International Painting Annual, 2014.

16 maja 2016