Wydarzenie

Powrót

Porozmawiaj z Uchodźcą i Uchodźczynią w Polsce

Porozmawiaj z Uchodźcą i Uchodźczynią

Cieplińska | Alboth | Abdi | Han

MiTo | 16.10.2016 | 19:00

wstęp wolny

Panel dyskusyjny, podsumowujący tematy tygodniowych wydarzeń związanych z Dniem Solidarności z Uchodźcami.

Zaproszeni goście:

Senait Cieplińska - Erytrejka z urodzenia, mieszkanka Polski od 12 lat, prezeska fundacji działającej na rzecz Uchodźców.

Anna Alboth - Polka na co dzień mieszkająca w Niemczech, dziennikarka, która zaprosiła pod swój dach 3 uchodźców oraz zorganizowała wiele zbiórek.

Elmi Abdi - Somalijczyk, działacz i vice prezes Fundacji dla Somalii

Han - działacz na rzecz uchodźców, organizator wypraw morskich, podczas których patrolują wraz z innymi żeglarzami morskie wody, by ratować ludzkie życie. Współtwórca projektu Sailors Without Borders (żeglarze bez granic)

***

Wspólnie z naszymi gośćmi porozmawiamy o drodze jaką przebyli, i dlaczego musieli i musiały opuścić swój kraj. Omówimy aktualne tematy, zastanowimy się kto powinien się bać i czego? Podsumujemy Dzień Solidarności z Uchodźcami. A oprócz tego wysłuchamy historii prosto z morza, opowiedzianych przez żeglarza ratującego ludzkie życie, poznamy prawdę o przyjęciu uchodźców pod swój dach, udowodnimy, że naprawdę mało jest różnic między nami, pokażemy wspólne wartości, których jest o wiele więcej! Zakończymy wskazówkami „Jak walczyć z ksenofobią?”

***

Pokażmy swoją otwartość i przyjmijmy uchodźców z otwartymi rękoma!

16 października 2016