Wydarzenie

Powrót

SZEPTUCHA | Katarzyna Berenika Miszczuk w MiTo!

Spotkanie z Katarzyną Bereniką Miszczuk - autorką świetnie przyjętej "Szeptuchy" (Wydawnictwo W.A.B) - poprowadzi Ewelina Kopic

MiTo/wtorek/5.04.2016/18:00

wstęp wolny

Szeptucha - najnowsza powieść bestsellerowej pisarki, Katarzyny Bereniki Miszczuk.

Słowiańskie bóstwa, pradawne obrzędy, romans, a przede wszystkim – solidna dawka humoru! Wyobraź sobie Polskę, która w XXI wieku wciąż jest królestwem rządzonym przez Piastów. Kraj płynący mlekiem i miodem, jeden z najpotężniejszych w Europie. Państwo, w którym nowoczesność nieustannie przeplata się z tradycyjnymi obrzędami i zwyczajami słowiańskich przodków. Ludzie oddają cześć Swarożycowi, Świętowitowi i Welesowi. A wszystko przez to, że trochę ponad tysiąc lat temu Mieszko I nie przyjął chrztu.

W tej słowiańskiej rzeczywistości Gosława Brzózka, absolwentka medycyny, musi odbyć obowiązkową roczną praktykę u szeptuchy. Bohaterka znajdzie się w samym centrum walki sił, o istnieniu których do tej pory nie miała pojęcia. Słowiańscy bogowie zmuszą ją, by w nich uwierzyła…Na młodą kobietę spadnie znienacka długo oczekiwana miłość. Czy jednak Mieszko naprawdę jest tym, za kogo go uważa? Taka miłość zdarza się raz na tysiąc lat.

W przygotowaniu: druga część powieści pt. Noc Kupały. Premiera jesienią 2016.

***

„Fenomenalne słowiańskie fantasy”

Katarzyna Stec, Blog Książki na czasie

***

Katarzyna Berenika Miszczuk – z wykształcenia jest lekarką. Zadebiutowała w 2006 roku powieścią Wilk, napisaną w wieku 15 lat. W 2009 roku ukazała się jej kontynuacja, Wilczyca, która została nominowana do Nagrody Nautilus. Tworzy głównie fantastykę, jest autorką m.in. trylogii diabelsko-anielskiej, na którą składają się powieści Ja, diablica (2010), Ja, anielica (2011) oraz Ja, potępiona (2012), powieści Druga szansa (2013) oraz Gwiezdny Wojownik, tom 1: Działko, szlafrok i księżniczka (2014). W 2015 roku nakładem wydawnictwa W.A.B. ukazał się jej pierwszy kryminał, Pustułka.

Organizatorzy:

Wydawnictwo W.A.B. MiTo

5 kwietnia 2016