Wydarzenie

Powrót

Wieczór Kina Niemego Chaplin City LightsWieczór Kina Niemego Chaplin City Lights

MiTo | 23.04.2017 | 20:00

wstęp 15 zł


***


w ramach Warszawskiego Weekendu Księgarń Kameralnych

#wwkk2017

***

Poczucie humoru łączy ludzi od dawna! Chcemy sobie przypomnieć czasy z początku XX wieku, kiedy kino dopiero zaczynało swój aktywny rozwój. 16 kwietnia 1889 roku urodził się znany na całym świecie Charlie Chaplin. Wniósł niesamowity wkład w rozwój kina i humoru na ekranach. Właśnie w taki sposób mówimy mu "DZIĘKUJĘ". Czasami tak brakuje prostych rzeczy w kinie: dobra, szczerego współczucia no i, oczywiście, miłości.

Jesteśmy razem cały rok, jednak z bólem w sercu musimy powiedzieć, że 23.04 odbędzie się nasz ostatni wieczór kina niemego. Chcemy podziękować, że byliście z nami w ciągu całego roku, i zapraszamy w ostatni raz spędzić niedzielny wieczór w towarzystwie muzyki na żywo, przyjemnej atmosfery i dziwaka Charlie.

***

Film "City Lights" opowie nam o miłości między niewidomą kwiaciarką a „eleganckim trampem” – ulubioną postacią Chaplina. Tramp pragnie zebrać pieniądze na operację oczu ukochanej. Ma szczęście, gdyż ratuje on bogatego jegomościa (pragnącego popełnić samobójstwo), który za to go pokochał, i dostaje od niego pieniądze. Jak się rozwinie fabula - zobaczymy. Jak zwykle będziemy mogli zapomnieć o wszystkich swoich kłopotach i problemach oraz zanurzyć się w atmosferę początku XX wieku i porządnie się pośmiać -)

***

MiTo art.café.books

Ludwika Waryńskiego 28

www.mito.art.pl

Warszawski Weekend Księgarń Kameralnych

https://www.facebook.com/events/1437428282998719/

23 kwietnia 2017