Wydarzenie

Powrót

Spotkanie z Patrizią GucciSpotkanie z Patrizią Gucci
poprowadzi Ula Chincz i Maciej A. Brzozowski
MiTo | 19.05.2017 | 18:00
wstęp wolny

***

Od założenia firmy przez pradziadka Guccio przez historię miłości rodziców Paolo i Yvonne, po długich lata pracy we Florencji i zagranicą, Patrizia Gucci przemierza ścieżkami pamięci historię jednej z dynastii, która odniosła wielki sukces wśród włoskich przedsiębiorców.

Wspomnienia osobiste i refleksje łączą się z opowieścią o narodzinach firmy i tworzenia wzorów, z których powstały kultowe przedmioty znane na całym świecie. Nie brakuje bolesnych chwil, takich jak trudne relacje z ojcem Paolo lub tragiczna śmierć kuzyna Maurizia, czy wreszcie nieporozumienia między braćmi oraz między ojcami a synami, które doprowadziły do sprzedaży firmy. Pierwszy raz ktoś z rodziny Gucci opowiada w pierwszej osobie prawdziwą historię rodziny i stworzenia jednej z najbardziej znanych na świecie marek włoskich, synonimu ponadczasowej elegancji.

Patrizia Gucci, prawnuczka Guccio i córka Paolo, należy do czwartego pokolenia rodu. Rozpoczęła swoją karierę w latach osiemdziesiątych XX wieku, zajmując się międzynarodowymi public relations marki Gucci, a następnie działała jako projektantka. Po opuszczeniu firmy w 1992 roku rozpoczęła swoją własną działalność jako niezależna projektantka mody, dekoratorka wnętrz, pisarka i malarka. Pisała do czasopisma „Donna Moderna”, mając tam własną rubrykę. Wydała cztery książki: "Książeczka o prostocie", "Singielka sama, ale nie samotna", "Wdzięk, sztuka uwodzenia", "Witajcie w waszym domu", przetłumaczone na wiele języków. Aby podtrzymać rodzinną tradycję, stworzyła linię torebek i dodatków pod marką G Patti Patti.

Patrizia jest członkinią i ambasadorką fundacji „Non Violence Project” promującej pokój na świecie.

19 maja 2017