Wydarzenie

Powrót

YouReact 2 | Spotkanie z youtuberamiYouReact 2 | Spotkanie z youtuberami
MiTo | 19.02.2017 | 17:00
wstęp wolny

***

Inicjatywa WHATEVER, Festiwal Równe Prawa do Miłości oraz MiTo zapraszają na spotkanie z trzema wyjątkowymi parami jednopłciowymi, które wyzbyły się fragmentu swojej intymności i postanowiły publicznie udostępniać nagrania z życia swoich związków. Youtuberzy, vlogerzy lub filmowcy amatorzy – niezależnie od tego jakim mianem są określane, spotykają się z różną reakcją zarówno ze strony heteronormatywnego społeczeństwa, jak i osób LGBTQ+

Czy dotyka ich internetowy hejt? Co ich motywuje do nagrywania? Skąd czerpią inspiracje? Jak wykorzystują fakt, że ich głos dociera do tysięcy osób? Na te i inne pytania odpowiedzą:

JAKUB & DAWID Serca internatutów podbili amatorskim teledyskiem do piosenki Roxette. Od tamtego czasu nie zwalniają – regularnie występują w telewizji, pojawili się na okładce Repliki i promują tegoroczny Wolontariat Równości, choć ich obecność w mediach bywa przedmiotem sporów.PIOTR and PAWEŁ Jedna z najbardziej aktywnych par jednopłciowych obecna na portalu YouTube. Współpracują z Kampanią Przeciw Homofobii oraz przy organizacji konkursu Mister Gay Poland. Ich cel – przyprawianie innym o uśmiech.

Asia & Asia Od 6 lat razem. W zeszłym roku podpisały Umowę Partnerską. Wspólnie recenzują sztuki teatralne, komentują wydarzenia kulturalne oraz relacjonują niezliczone podróże.

Spotkanie poprowadzi jego pomysłodawczyni Charlotte Drag Queer! Po wydarzeniu zapraszamy na drinka, by uświęcić zakończenie XI Festiwalu Równe Prawa do Miłości.

Festiwal Równe Prawa do Miłości powstaje dzięki nieodpłatnej pracy członków i członkiń Stowarzyszenia bez!miar, którym zależy na widoczności kultury osób LGBTQ+ w przestrzeni publicznej. Zadedykuj 1% swojego podatku Stowarzyszeniu bez!miar [KRS 0000402176] ze świadomością, że wróci on do Ciebie w postaci wydarzeń na przestrzeni całego roku. Wejdź na naszą stronę www.bezmiar.org.pl i sprawdź cały program Festiwalu Równe Prawa do Miłości!

19 lutego 2017