Wydarzenie

Powrót

MiTo LIVE: Niebieski Robi Kreski i NoriakiMiTo LIVE: NIEBIESKI ROBI KRESKI i NORIAKI
MiTo | 20.05.2017 | 18:00
wstęp wolny

***

Na tegorocznej Noc Muzeów w Warszawie w MiTo spotkają się NIEBIESKI ROBI KRESKI i Noriaki. Podczas improwizowanego malowania na żywo, połączą siły by razem stworzyć nowe prace na płótnie. Ich style są tak różne, że sami nie wiemy czego się spodziewać. Bądźcie z nami świadkami tej kolaboracji! Startujemy o 18:00. Skończone prace będzie można oglądać w MiTo do 4 czerwca.

Igor RUDZIŃSKI/ NIEBIESKI ROBI KRESKI - artysta street-artowy, performer, którego trudno pomylić z kimkolwiek innym. Zaczął tworzyć już w wieku szkolnym inspirując się głównie graffiti i sztuką ulicy. Z biegiem czasu jego świadomość wyostrzyła się, a on sam zaczął eksperymentować z innymi nurtami sztuki. Tworzy okładki dla muzyków, pracuje nad plakatami teatralnymi i filmowymi, swoje projekty przenosi na ubrania, tworzy scenografię.

NORIAKI - artysta street-artowy, twórca Watcher'a, jednookiej istoty znanej i rozpoznawalnej w miastach całej Europy. Watcher ciągle zmienia środowisko, można go znaleźć w niezwykłych miejscach, w których działa jak wskazówka i skupia uwagę na rzeczach, które w przeciwnym razie moglibyśmy przegapić. W swoich pracach Noriaki używa zazwyczaj sprayu i akrylowej farby, ale eksperymentuje też z innymi technikami. Mieszka i pracuje w Poznaniu.

MiTo | Sztuka.Książki.Kuchnia Waryńskiego 28 | Metro Politechnika www.mito.art.pl 22 629 08 15

20 maja 2017