Wydarzenie

Powrót

NORIAKI I gest za gestNORIAKI I gest za gest
MiTo I 8.05-4.06.2017
Otwarcie: Poniedziałek I 8.05.2017 I 19:00
wstęp wolny

***

Na swojej pierwszej wystawie w Warszawie, NORIAKI zaprezentuje zarówno znane prace tworzone od 2009 roku, jak nigdy dotąd nie pokazywane płótna. Wystawa zawiśnie w MiTo 8 maja i trwać będzie do 4 czerwca.

Tytułowy gest to wyrobiony przez lata paraboliczny ruch wykonywany ręką od prawego dolnego rogu. Wywodząc się z tagowania, w miarę upływu czasu zmieniał się i ewoluował aż zwieńczenie znalazł w oku Watchera (Pana Peryskopa) – niezależnego obserwatora miejskiego znanego z polskich i międzynarodowych ulic.

Seria prac wykonanych sprayem, pędzlem lub wydrapywanych drewienkiem jest szczególną dokumentacją tego gestu i jego ewolucji. Genezą Watchera wyabstrahowaną z przestrzeni publicznej i zapisem procesu twórczego, który Noriaki wypracowywał przez lata. Procesu, który często przybiera formę performansu i jest na równi ważny z gotowym dziełem.

Odkryjcie z nami inne oblicze Noriakiego i zobaczcie jak ruch przeistacza się w obraz. Gest po geście.

***

NORIAKI – artysta streetartowy, twórca Watcher'a, jednookiego stworka znanego i rozpoznawalnego w miastach całej Europy. Watcher ciągle zmienia środowisko, można go znaleźć w niezwykłych miejscach, w których działa jak wskazówka i skupia uwagę na rzeczach, które w przeciwnym razie można by przegapić. W swoich pracach Noriaki używa zazwyczaj sprayu i akrylowej farby, ale eksperymentuje też z innymi technikami. Mieszka i pracuje w Poznaniu.

***

sprzedaż i konsultacja:
Anna BACA
anna.baca@mito.art.pl
607 762 580

***

MiTo | Sztuka.Książki.Kuchnia
Waryńskiego 28 | Metro Politechnika
www.mito.art.pl
226290815

8 maja 2017