Wydarzenie

Powrót

Dziewuchy vol. 1 Grafika3.07.2017| 19:00-22:00

wstęp wolny

***

W lipcu w MiTo zobaczycie prace pięciu utalentowanych artystek. Zaprosiliśmy do nas dziewczyny, które pracują w grafice warsztatowej. Każda z nich ma inny styl, ale wszystkie w ciekawy i oryginalny sposób podchodzą do projektowania i pracy z różnymi metodami tworzenia grafiki. Prace Marty Banaszak, Eweliny Skowrońskiej, Klary Cichy, Marceliny Amelii i Aleksandry Tubielewicz będziecie mogli oglądać do 6 sierpnia.

sprzedaż i konsultacja: Piotr Seweryn ROSÓŁ piotr.rosol@mito.art.pl 512 139 193

MiTo | Sztuka.Książki.Kuchnia Waryńskiego 28 | Metro Politechnika www.mito.art.pl 226290815

Marcelina AMELIA Urodzona w Częstochowie absolwentka tamtejszego Zespołu Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego, w 2011 uzyskała dyplom z wyróżnieniem w pracowni ilustracji Uniwersytetu Westminster w Londynie, gdzie później przez kolejne 4 lata zajmowała się prowadzeniem ilustracyjno odzieżowej marki Ivory Jar. Choć Marcelina pochodzi z miasta świętej wieży jej prace wcale nie są grzeczne. Określiła je mianem trochę agresywnej dziewczęcej seksualności i dziecięcej niewinności pomieszanej z permanentnym malkontenctwem. Niemniej jednak chrześcijańska ikonografia miała duży wpływ na jej sztukę. Warsztat Marceliny jest mieszanką sitodruku, malarstwa i ilustracji. Zajmuje się rownież projektowaniem plakatów i wydawaniem zinow. Aktualnie swój czas dzieli miedzy Londynem a nadmorskim Brighton.

Marta BANASZAK Zajmuje się malarstwem oraz grafiką warsztatową, tworzy głównie w technice linorytu. W 2016 r. obroniła pracę doktorską na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie. Trzy prace z magisterskiego cyklu linorytów pt. „Polacy” znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie. W latach 2003-2014 czternastokrotna laureatka nagród w konkursie Grafika Miesiąca Galerii TEST, w tym w 2012 r. Nagrody Rocznej. W latach 2003-2006 odbyła staż na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu w Damaszku w Syrii. Była pomysłodawcą i realizatorem projektu Street Art By Fenix. Artcover pt. „Wielkie lizanie”, o powierzchni 1000 m2, pokrywał fasadę restaurowanej, zabytkowej kamiennicy na warszawskiej Pradze (ul. Okrzei 26). Współtworzy KISSPRINT Stowarzyszenie Twórców Grafiki Artystycznej, promujący artystów młodego pokolenia kręgu warszawskie ASP.

Klara CICHA Urodzona w 1987 roku w Warszawie. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na kierunku malarstwo. Dyplom z malarstwa powstał w pracowni prof. Andrzeja M. Bartczaka, aneks z sitodruku u dr hab. Agaty Stępień w roku 2013. Została dwukrotnie wyróżniona w Konkursie im. Władysława Strzemińskiego – przez Miejską Galerię Sztuki w Łodzi oraz jury konkursu.

Ewelina SKOWROŃSKA Ilustratorka, graficzka, artystka wizualna. Absolwentka wydziału Visual Arts na prestiżowym University of The Arts w Londynie. Zanim jednak zajęła się tym co lubi najbardziej, czyli sztuką, ukończyła Politologie na Uniwersytecie Wrocławskim, a następnie przez wiele lat pracowała w reklamie. W swojej twórczości dzieli czas pomiędzy ilustracje, ceramikę oraz grafikę warsztatową. Tam eksperymentując z formą, kolorem i kształtem poszukuje sposobów na stworzenie dialogu pomiędzy ilustracją, designem i sztuką. Jej prace pokazywane były miedzy innymi w Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz w Japonii. Od 2016 mieszka i tworzy w Tokio.

Aleksandra TUBIELEWICZ Graficzka, twórczyni przestrzeni wystawowych i instalacji. Absolwentka Wydziale Grafiki ASP w Warszawie (2010/2015). Aktualnie studentka Środowiskowych Studiów Doktoranckich na Krakowskiej ASP (2016). Założycielka wydawnictwa Dziennik Nowego (2016). Współzałożycielka Stowarzyszenia Twórców Grafiki Artystycznej KISSPRINT (2012). Jej prace były pokazywane m.in. w Muzeum Narodowym w Szczecinie, Instytucie Polskim w Budapeszcie, Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego w Zakopanem , Muzeum Okręgowym im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej, Galerii Test w Warszawie.

3 lipca 2017