Wydarzenie

Powrót

Kiedy dojrzeją porzeczki - spotkanie autorskie z Joanną Concejo09.08.2017| 18:00-21:00

wstęp wolny

***

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z wybitną twórczynią książek obrazowych Joanną Concejo wokół jej najnowszej książki "Kiedy dojrzeją porzeczki". Spotkanie poprowadzi Jarosław Borowiec.

Joanna Concejo jest polską graficzką, ilustratorką, autorką książek wizualnych. Na stałe mieszka w Paryżu. Jest autorką ilustracji i prac graficznych do kilkunastu książek, które ukazują się regularnie we Włoszech, Francji, Hiszpanii i Szwajcarii, a w ostatnich latach także w Polsce. Za ilustracje do książki Marka Bieńczyka "Książę w cukierni" otrzymała główną nagrodę polskiej sekcji IBBY i tytuł „Najlepsza Książka Roku 2013” w kategorii grafika.

"Kiedy dojrzeją porzeczki" to pierwsza autorska książka Joanny Concejo wydana w Polsce. Ta piękna i poruszająca opowieść o starości, samotności, czekaniu i odchodzeniu to intymny, a zarazem uniwersalny dziennik z podróży w przeszłość. Pełna symboli i emocji opowieść o świecie, który przeminął, ale na zawsze pozostaje częścią naszego życia. To niezwykle wyrafinowany przykład literatury wizualnej.

9 września 2017