Word Jazz Warsaw

Powrót

Fragmenty prozy czytane do muzyki granej na żywo przez najciekawszych twórców jazzu, muzyki elektronicznej i hip-hopu. Tętniąca życiem improwizacja. Nowy projekt Bartosza Mindewicza - Word Jazz Warsaw - startuje 28 września w księgarni MiTo.

Bitnicy, jak Keruac czy Ginsberg, w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych czytali swoje teksty w zadymionych knajpach, przy jazzowym akompaniamencie. W 1957 roku Ken Nordine wydał pierwszy album z serii “Word Jazz”, album wypełniony świetnymi narracjami wplecionymi w klimatyczną muzykę. Słowo żyło, biło razem z sercami pisarzy i muzyków. Połączenie literatury, muzyki i pulsu miasta to stymulująco-inspirująca mieszanka wybuchowa.

Cykl Word Jazz Warsaw przypomni klimat tamtych wydarzeń sprzed ponad pół wieku, jednocześnie tworząc coś nowego i wyjątkowego. Jesienią zorganizowane zostaną trzy koncerty połączone z odczytami. Na każde z wydarzeń zaproszeni będą czołowi twórcy jazzu, muzyki elektronicznej bądź hip-hopu. W warszawskiej księgarni MiTo wspólnie z zaproszonymi narratorami będą improwizowali dźwiękiem i słowem. Dzięki współpracy z Oficyną Literacką Noir Sur Blanc i Wydawnictwem Literackim, narratorzy wezmą na warsztat między innymi teksty Henrego Millera, Szczepana Twardocha, Witolda Gombrowicza, Paula Austera i Charlesa Bukowskiego.

Biletów na to wydarzenie nie kupisz. Każdy będzie mógł je wygrać - na fanpage projektu zostanie zorganizowana seria konkursów. W wydarzeniu stacjonarnie weźmie udział maksymalnie 40 osób. Każdy z odczytów zostanie profesjonalnie nagrany oraz będzie transmitowany na żywo w internecie.

Podczas pierwszego wydarzenia cyklu, 28 września w księgarni MiTo zagra zespół jazzowy Pokusa, a narratorem zostanie Rafał Bryndal, który przeczyta fragmenty książek Charlesa Bukowskiego, Paula Austera oraz własne teksty.

FB: fb.me/wordjazzwarsaw

Kontakt dla mediów: bartosz.mindewicz@gmail.com / 606 480 108

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.